Kładziemy pudło na płaskiej powierzchni. Pudło otwiera się od strony z widocznym napisem „Góra” na górze opakowania.
W zestawie znajduje się produkt, który Państwo zakupili w sklepie. W przypadku stwierdzenia widocznych uszkodzeń, prosimy nie wyjmować pozostałych elementów i spakować wszystko do opakowania w odwrotnej kolejności. Następnie wypełnić formularz zwrotu towaru, link do pliku dostępny w stopce na stronie głównej. Skan prosimy przesłać mailem na zwroty@avocadesk.com.
W odbiór uszkodzonego zamówienia zostanie wysłany kurier.
Zdjęcie A1.
Zdjęcie A1 przedstawia blat odwrócony spodem do góry. Widzimy 4 pary po 2 otwory (3, 4, 5, 6) montażowe do zamocowania stelaża oraz dwa otwory (1 i 2) do osadzenia wspornika poprzecznego.
Zdjęcie A2.
Stelaż składa się z dwóch części (podpór), które będą przykręcone do spodu blatu czterema śrubami. Na zdjęciu A2 widzimy sposób dopasowania stelaża do blatu.
Zdjęcie A3.
W kolejnym kroku dopasowujemy śruby montażowe i silikonowe podkładki do otworów w stelażu, a następnie wkręcamy wszystkie cztery śruby (6 i 7) w otwory montażowe w blacie. Wkręcamy na głębokość ok. 5 mm, w taki sposób by stelaż był przymocowany do blatu, ale umożliwiał odchylenie na zewnątrz. Na zdjęciu A3 widzimy dwa trzpienie mimośrodowe (9 i 10) wkręcone w dwóch dolnych otworach na wewnętrznej ścianie podpory stelaża. Wkręcamy je do końca, do zablokowania.
Na kolejnym zdjęciu A4 widzimy boczną krawędź wspornika poprzecznego z dwoma otworami (11 i 12), przez które trzpienie są prowadzone do zamków mimośrodowych. Zamki mimośrodowe (13 i 14) widoczne na powierzchni wspornika jako okrągłe metalowe zatrzaski z wytłoczonym miejscem na śrubokręt krzyżakowy. Pozostałe otwory montażowe na powierzchni wspornika poprzecznego, widoczne na zdjęciu A4, należą do systemu rozszerzeń modułowych VERGE.
Zdjęcie A4.
Poniższe zdjęcie A5 pokazuje dopasowanie trzpieni, zamocowanych w stelażu, do prawidłowo ustawionego wspornika poprzecznego.
Zdjęcie A5.
W kolejnym kroku należy odchylić na zewnątrz stelaż na ok. 10 cm od pionu, a następnie osadzić wspornik poprzeczny tak, by drewniane kołki znajdujące się w dolnej krawędzi wspornika trafiły w otwory w blacie. We wsporniku znajdują się dwa kołki. Jeden z nich to element (15) widoczny na zdjęciu A4.
Zdjęcie A6.
Za zdjęciu A6 widzimy moment pasowania wspornika poprzecznego do stelaża. Drewniany kołek (15) powinien być wsunięty w otwór (1) znajdujący się na blacie. Następnie dociągamy stelaż do wspornika, tak by trzpień (9) wsunął się do otworu (12) i analogicznie trzpień (10) do otworu (11). Pamiętamy, aby nie dokręcać do końca śrub montażowych mocujących stelaż do blatu.
Zdjęcie A7.
Powyższe działanie wykonujemy analogicznie ze stelażem po prawej stronie wspornika. Na zdjęciu A7 widzimy wspornik poprzeczny po osadzeniu drewnianego kołka (16) w otworze (2) w blacie. Następnie dosuwamy stelaż do wspornika tak, by trzpienie wpasowały się w otwory znajdujące się na bocznej krawędzi wspornika. Miejsca łączenia zaznaczone szarymi kwadratami na zdjęciu A7.
Zdjęcie A8.
Na zdjęciu A8 pokazany jest wspornik poprzeczny od strony otworów montażowych. Wspornik jest odchylony na zewnątrz, co można osiągnąć przez niedokręcenie widocznych śrub (6) mocujących stelaż oraz niewidocznych na tym zdjęciu śrub (7). Odchylenie stelaża na zewnątrz pozwoli by trzpienie (9 i 10) weszły w otwory (11 i 12) do samego końca, czyli w mechanizmy mimośrodów (13 i 14). Następnie śrubokrętem krzyżakowym dokręcamy mimośrody zgodnie z kierunkiem ruchy wskazówek zegara, co pokazano na zdjęciu A8. Stelaż będzie dociśnięty do wspornika poprzecznego i zablokowany w tej pozycji.
Zdjęcie A9.
W kolejnym kroku dokręcamy do końca śruby montażowe (6), jak do widać na zdjęciu A9. Dokręcamy do końca także śruby (7) znajdujące się z drugiej strony stelaża, które widoczne są na zdjęciu A6.
Przyklejamy okrągłe czarne zaślepki na otwory z mimośrodami. Śruby montażowe i zaślepki dostarczane są w zestawie z montowanym elementem.
Na zdjęciu A9 pokazano dodatkowe otwory montażowe przygotowane w ramach systemu VERGE.
W otworach tych zamontowano organizer avoWINGZ i listwę przeciwprzepięciową.
Biurko komputerowe waży ok. 30 kg. Postawienie jej w pozycji użytkowej będzie wymagało zaangażowania dwóch osób.
Zalecenia użytkowania:
- nie dopuszczaj do zawilgoceń, niezwłocznie wycieraj plamy,
- do czyszczenia należy użyć mikrofibry przy braku specyficznych zabrudzeń np. po oleju,
- konserwację przeprowadź co najmniej 1 raz na miesiąc z użyciem odpowiedniego preparatu,
- laminat zabezpiecza użytkowany blat przed mniejszymi uszkodzeniami,
- regularne czyszczenie nie wymaga stosowania detergentów.
Biurko AVOCADESK służy do użytku biurowego. Siadanie, skakanie po blacie jest niedozwolone. Producent nie odpowiada za uszkodzenia podczas nieprawidłowego montażu lub nieprawidłowego użytkowania.
Proces montażu dodatkowych modułów rozszerzających funkcjonalność biurka znajdziesz na naszym blogu w kolejnym artykule pt. „Dodatkowe akcesoria”.